Prague Marina

Obytný komplex Prague Marina je zajímavý nejen svou polohou v širším centru města, ale i tím, že vyrostl na místě bývalých doků Českých přístavů v Holešovicích, jež tomuto místu propůjčují neotřelou blízkost tichého ramene Vltavy a nepřeberné množství dalekých výhledů na východní části Prahy.

Tento směr se také z velké části odrazil na podobě interiéru. Jak klientka, která ve východních zemích nějakou dobu pobývala, tak já máme k myšlenkám jednoduchosti a čistoty blízko. To se bohužel nedalo a nedá říci ani o developerovi, ani o stavební firmě Metrostav, jejichž heslo v duchu „plať a mlč“ mne dohánělo k naprostému údivu, takže zbyl prostor snad už jen pro černý humor. Nezbývalo než spojit a napnout síly ve vlastních řadách a s pár jedinci zmíněných firem, kteří ještě nepropadli devastujícímu úpadku hodnot, dovést dílo ke zdárnému konci.

Do rozjetého vlaku stavebních prací jsme naskočili poměrně záhy a to nám naštěstí umožnilo realizovat většinu stavebních změn projektu, dohlédnout na kvalitu dokončovacích prací a naplánovat časovou souslednost s montážemi nábytku a vybavení interiéru. A že toho bylo dost. Změna umístění podlahových konvektorů, problémy s váhou akvária (vážící přes jednu tunu), vlastní dodávka atypických dveří, posílení elektroinstalace v kuchyni a její změny v celém bytě, světelné podhledy, umělé niky ve stěnách, obklady zdí, přeměna terasy, zatékání stropů atd. Naštěstí středobod bytu – obývací pokoj s kuchyní – měl už v počátcích díky své ploše a světelnosti úžasnou atmosféru, o kterou bylo možno se opřít a pracovat. Výsledek můžete posoudit sami.